בתמיכת משרד התרבות והספורט

מילים נרדפות

מפגשים בין מילה לאמנות

על האירוע >

בערב ״מילים נרדפות״ נערכו ארבעה מפגשים קצרים בין כותבים וכותבות לבין אמנים ואמניות במדיה אחרת. אלו היו מפגשים ממשיים, שהתקיימו אל מול קהל אך במובנים אחרים אלו גם מפגשים מתמשכים, מעמיקים, תוצר של תהליך יצירתי משותף. 

בערב, שהתקיים ב-19 בדצמבר בנווה שכטר, שוחחו הכותבת והאמנית זו עם זו ועם הקהל על יצירתן המשותפת והנפרדת: טקסט ועבודת אמנות. כל מפגש היווה ״שער״ המונחה על ידי מילה שהיא מקום.

עורכת הערב: זהר אלמקייס

חורשה: מפגש בין יונית נעמן וחן שיש >>

יונית נעמן היא משוררת, מסאית ועורכת, מלמדת כתיבה וספרות במסגרות שונות. ספריה: “כשירדנו מהעצים”, הקיבוץ המאוחד וגמא, 2015; “אם לב נופל”, הוצאת לוקוס, 2018. בקרוב יראה אור ספר מסות פרי עטה “האישה שחשבה שסמרטוט רודף אחריה”.

חן שיש היא ציירת ילידת צפת. בעלת תואר ראשון מסימנר אורנים ותואר שני מבצלאל. מציגה בארץ ובעולם בגלריות ובמוזיאונים מובילים מזה כשלושה עשורים.

רחוב: מפגש בין ניסן אליהו כהן ואורינה זדה >>

ניסן אליהו כהן הוא משורר (שירי מסיבות, פלאוורמן, “במות”) יליד ירושלים (1991). מתגורר בשכונת הדר בחיפה.

אורינה זדה נולדה בירושלים (1989), צלמת בוגרת האקדמיה לאמנות בצלאל. עוסקת בחינוך.

ים: מפגש בין זהר אלמקייס ולילה מועלם >>

זהר אלמקייס היא כותבת, מתרגמת וחוקרת ילידת רמלה (1987). ספר הביכורים שלה, ״בית הנתיבות״, יצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד. תלמידת דוקטורט במחלקה לאנתרופולוגיה באוניברסיטת קולומביה.

לילה מועלם היא אדריכלית ומוזיקאית (ילידת 1990). בוגרת תואר ראשון באדריכלות מאוניברסיטת תל אביב, בעלת סטודיו עצמאי לאדריכלות וסטודנטית לתואר שני בלימודי סביבה. במקביל לעבודתה בסטודיו, מפתחת עם חוקרות נוספות מיזם בתחום החדשנות העירונית ועובדת על אלבום בכורה בעברית.

כותל: מפגש בין אלברט סויסה ועמית חי כהן >>

אלברט סויסה הוא יליד מרוקו (1959), למד בתלמודי תורה ובישיבות. עסק בתיאטרון-מחול. סופר, אוצר, מבקר תרבות ואמנות, וטבח. חי בירושלים. 

עמית חי כהן הוא מוזיקאי, קולנוען ואוצר אוטודידקט יליד נתיבות הפועל על ציר ירושלים-מרוקו.