פרויקט נווה אמנות הוא שיתוף פעולה בין נווה שכטר לבית־הספר הרב־תרבותי, עירוני נווה צדק, בתמיכת אדיר ותמרה ולדמן והקדש יעקב דווידזון. מטרת הפרויקט היא לפתח את החשיבה היצירתית והאמנותית תוך כדי חיבור משמעותי לקהילה ולסביבה. התערוכה אור טבע עיר היא תערוכת הצילום השישית המתקיימת במסגרת שיתוף הפעולה ומתמקדת בטבע אורבני. היצירות המוצגות בה צולמו על־ידי תלמידי ותלמידות בית־הספר בהנחייתה המקצועית של הצלמת שרונה גיא במסגרת סיורים של מגמת האמנות בבית הספר.

בחירת המועד לפתיחת התערוכה, ט”ו בשבט, מבקשת ללמד על אופי העבודה במסגרת הפרויקט הייחודי. אזכורו הראשון של ט”ו בשבט כמועד בלוח השנה העברי הוא במשנה, שם הוא נקרא ‘ראש השנה לאילן’. זוהי למעשה הנקודה בה מתחילה ספירה חדשה של הפירות לטובת חישוב מעשרות, בשלהי השלכת ורגע לפני שיתחיל מחזור חדש עם האביב.

התערוכה גם היא מפנה את מבטה אל ‘הפירות’; אל הלמידה, העשייה, החברות וההתמדה שמשתקפות מהתמונות המוצבות באולם הטמפלרי הרחב של נווה שכטר. היצירות מבטאות את עולמם הפנימי של הצלמים והצלמות בעזרת ההתייחסות לשלושה מושגים מרכזיים בתרבות ובנוף: אור, טבע ועיר. דרך השילוב ביניהם שלוכדת המצלמה מתנסחת השפה החזותית האישית של כל אחד מן המשתתפים והמשתתפות בתערוכה, כפי שהתגבשה במהלך השיעורים.

אור טבע עיר היא חלק מהפעילות המתרחבת של פרויקט נווה אמנות בשנה הקרובה, הכוללת בתוכה גם סדרת מפגשים ליצירה קבוצתית של תלמידות ותלמידים מבתי ספר שונים ברחבי העיר. תערוכה נוספת של הפרויקט תוצג ביוני הקרוב.