מכאן ומכאן: יוסף חיים ברנר והאמנות

[vc_row][vc_column width="1/4"][vc_single_image image="2324" img_size="large" add_caption="yes"][vc_single_image image="2369" img_size="medium" add_caption="yes"][/vc_column][vc_column width="3/4"][vc_column_text]

יוסף חיים ברנר והאמנות

אוצר: חגי שגב
פתיחה: יום חמישי | 14.9.2017 | בשעה 20:00
נעילה: יום חמישי | 23.11.2017
הכניסה חופשית.

על התערוכה:
דמותו של הסופר הנודע יוסף חיים ברנר (11 בספטמבר 1881–2 במאי 1921) מהווה בסיס מרתק לבחינת לבטיו של יוצר. ריבוי הפנים של הלבטים שעולים מתוך יצירתו וקורות חייו של ברנר, משך וממשיך לאתגר יוצרים בתחומים מעבר לתחום הספרות והמחקר הספרותי. התערוכה בנווה שכטר בוחנת את הדימוי של ברנר האדם כפי שהוא מתואר ביצירותיהם של אמנים באמנות הפלסטית.
כל אחד ואחד מהאמנים נמשך לאספקט מסויים בתיאור הדמות. אצל ברנר הסקרנות מתגלה גם בחיפוש אחר התשובות על מה באמת קרה באותו יום נורא שבו נרצח. יתרה מזאת, אירוע דרמטי וטראגי זה הופך באמצעות התיאורים של האירוע לאחד המסקרנים בייצוג האמנותי.
מתוך בחינה של התוספות והאטריבוטים (סימנים מזהים) שמוסיף כל אמן, ניתן ללמוד רבות על אופן קריאת האירועים. עצם העובדה שיוצרים וחוקרים ממשיכים שנים כה רבות לאחר האירוע לעסוק בדמותו של ברנר היא הדבר המרתק בתופעה. יש משהו בדמותו ובמה שהוא מייצג מקור עניין מתמשך שהוא בעל חשיבות רבה.
גלריה שכטר בנווה צדק, מתמקדת בהצגה של תערוכות העוסקות בהיבטים של מחשבה יהודית וכיצד היא מוצאת ביטוי באמנות בת זמננו. מחשבתו של י"ח ברנר מהווה סוגיה הגותית מרתקת המתמודדת עם הקיום האישי והחברתי תרבותי של בני העם.

אמנים מציגים:
אורי ליפשיץ
אליהו אריק בוקובזה
גיא רז
חיה גרץ רן
יוסי וקסמן
רעיה ברוקנטל
שמעון פינטו
יאיר קדר: הקרנת הסרט "המעורר"

לקטלוג התערוכה >>

לאירועים בתערוכה >>

שעות פתיחת הגלריה:

ימים א – ה 09:00 – 17:00, יום ו 10:00 – 13:00[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

רוצים להשאר מעודכנים?

הרשמו לניוזלטר שלנו