רוצים להשאר מעודכנים?

הרשמו לניוזלטר שלנו

בכל העולמות

מסעות ספרותיים בשניים

- מפגש ראשון: זהר אלמקייס ומיטל זהר -

זהר אלמקייס, צילום אורן זיו

זהר אלמקייס

צילום: אורן זיו

מיטל זהר, צלמת מיקי זר

מיטל זהר

צילום: מיקי זר

יום רביעי, 15 ביולי 2020, 20:00

Zoom & Facebook Live

לפי ספר הזהר, האור האלוהי חוצה ארבעה עולמות, מעין ארבעה פילטרים של התגלות. שאלנו את הרעיון הקבלי של השתלשלות ההארה עד למציאות שלנו, והחלטנו לחשוב בעזרתו על כל העולמות בהם המלאכה הספרותית מתקיימת. במסגרת סדרת אירועים חדשה בנווה שכטר ייפגשו חמישה צמדים של יוצרות ויוצרים לשיחה גלויה על קריאה וכתיבה שתנוע בין הרבדים השונים של טקסט, פנימה והחוצה, תוך חיבור האישי לתרבותי והמופשט למוחשי.

חמשת המפגשים, שיארכו כשעה, יעברו בארבע תחנות חשובות בנתיב התנועה של ההשראה: מקריאה משותפת בספר נבחר אל התנאים והמניעים הישירים לכתיבה, דרך החשיפה של יצירה מקורית ועד הרגע המכריע של פרסום במגוון האופנויות והבמות. מי השפיע עלייך, מתי אתה כותב, איך את יודעת ששיר מוכן לצאת לאור, אלו הן רק חלק מהשאלות שתהיה לנו ההזדמנות לשמוע את התשובות עליהן ממי שמייצגים ומייצגות את הספרות העברית במיטבה.

במפגש הראשון בסדרה שיתקיים ב־15 ביולי ישתתפו זהר אלמקייס ומיטל זהר. השתיים שפרסמו השנה את ספרי הפרוזה הראשונים שלהן –
בית הנתיבות ונבדה – יבחנו יחד את הזיקות המורכבות בין לשון, הגירה, היסטוריה משפחתית ואינטימיות שנרקמות במציאות ובבדיון. ננסה לסמן את הדרך הייחודית של כל אחת מהן בייצוג של אותן זיקות ולהבין את פועלן של שתי היצירות במרחב התרבותי הישראלי העכשווי.

המפגשים הבאים:

05.08.2020 | מעין איתן ודרור משעני

19.08.2020 |​ חיה לוי ושירה סתיו

09.09.2020 | אלי אליהו ואלפרד כהן

23.09.2020 |​ שרון אס ועמרי לבנת

דילוג לתוכן