תערוכה קבוצתית, המציגה פיסול עכשווי

ורד אהרונוביץ’, דגנית ברסט, לילי כהן פרח-יה, סיגלית לנדאו, שרון פזנר, ליאו קאיאר, חוה ראוכר, נעה רז מלמד, עירית תמרי
אוצרת: שירה פרידמן

התערוכה תיפתח ביום חמישי, 29 בנובמבר ,2018 בשעה 20:00, באירוע חגיגי שיכלול מופע ספוקן וורד מאת אריק אבר

הכניסה חופשית

נעילת תערוכה: יום שישי, 15 בפברואר 2019

במסגרת התערוכה יתקיימו שיחי גלריה וגם האירוע:

מר. גאגא באתונה: יום חמישי | 10.01.2019 | 20:00

שיח גלריה והקרנת הסרט “מיסטר גאגא” אשר משרטט את דמותו וסיפור חייו של אוהד נהרין, מנהלה האמנותי של להקת מחול בת- שבע וממציא שפת הגאגא. יצירה קולנועית מהפנטת ואינטימית המורכבת מסצנות בחדרי החזרות, קטעי מחול וחומרי ארכיון.

בימוי: תומר הימן  

לרכישת כרטיסים>>>

תערוכה זו, העוסקת בדימוי הגוף בפיסול הישראלי כיום דווקא בהקשר של חג החנוכה, מבקשת לעמוד על הפן החיובי של התרבות היוונית ולהציע את המחשבה שכיום התרבות היהודית רובה ככולה היא “יהדות הלניסטית”, כלומר יהדות שמאמצת את ערכי ההומניזם, המחקר המדעי, הפילוסופיה והאמנות בד בבד עם שמירה על הזהות היהודית.

בשם התערוכה “אתונה בתל אביב” מתקיימים יחדיו “הקלאסי” לצד “הכאן ועכשיו”. באתונה של המאה החמישית לפני הספירה היה הפיסול הפיגורטיבי בשיאו, והפַּסָּלים ניסו לשוות לדמויות האנושיות שיצרו מראה נטורליסטי באמצעות לימוד האנטומיה של גוף האדם וצביעת הפסלים בצבעיו הטבעיים. הנושאים המעסיקים את הפיסול הישראלי כיום, כפי שהוא בא לידי ביטוי בתערוכה, הם בגדר ניסיון להביט אחורה אל הפיסול הקלאסי על מנת ללמוד ממנו על ההווה והעתיד, קשרי משפחה וסיפורי התנ”ך. מלבד הפסלים הפיגורטיביים מוצגים בתערוכה גם פסלים מופשטים וגם פסלים הדומים לצלמיות פולחן אשר קדמו לפיסול.