עת לשמוט

בהנחיית הרב עמיחי לאו-לביא | 4 מפגשים בZOOM בימי ראשון | החל מ-17.10 | 19:00-21:00

לרגל שנת השמיטה תשפ״ב – סדרת לימוד חוויתי הכוללת ארבעה מפגשי לימוד, עיבוד מחודש ותרגום יצירתי של ערכי השמיטה למציאות חיים מודרנית ומאתגרת, גלובלית ודיגיטלית. המפגשים יתקיימו בעברית, באמצעות זום, בהנחיית הרב עמיחי לאו-לביא יחד עם אורחים ואורחות, יוצרות ומורים בתחומי החינוך, הדת והתיקון החברתי.

 

מפגש ראשון: מה נשמט? (17.10)

מפגש היכרות עם  מושגי יסוד בסוגיית השמיטה ושייכותם למאה ה-21. מה ההזמנה המיתית, הרגשית, הרוחנית והחברתית של יישום עקרונות השמיטה בעולם שאיננו מחויב להלכה במשמעותה המקורית? 

מורה אורחת: עינט קרמר

 

מפגש שני: נשמט כל חי (31.10)

אם “האדם עץ השדה” מה אפשרויות מימוש השמיטה כיצסירת פסק זמן ממרוץ השעון, מציאת איזון מחודש בין אדם ואדמה, גוף ונפש, עמל ופנאי, יחיד ויחד? שירה ואמנות עכשווית וסקירת יוזמות חברתיות חדשות המחדשות את השמיטה במישור האישי והקהילתי. 

מורה אורח: רפיק ידידיה קמחי

מפגש שלישי: פרוזבול (7.11)

שמיטת חובות היא אחת ממצוות השמיטה בניסיון אמיץ ויומרני להקטין פערים כלכליים ולייצר מקצב קבוע של נדיבות ותמיכה בנזקקים שבקרבנו. איך התמודדו דורות קודמים עם הזמנה מקראית רדיקלית זו? איך ניתן ליישם שמיטת חובות במציאות הקפיטליסטית שלנו לטובת חברה בריאה, תומכת, ומאוזנת יותר?

מורה אורח: ג׳רמי ברנשטיין

מפגש רביעי: מה נאכל? (14.11)

במציאות המחריפה של משבר אקולוגי עולמי, שנת השמיטה מעניקה לנו התמודדות עם ההיבטים האנושיים של מצוקה ופחד, והיכרות עם כלי תובנה רוחניים המאפשרים פיתוח שלוות נפש, חיוניות, אמונה ותקווה. הנוכל לנצל את השנה לטובת התפתחות אישית והתגייסות חברתית לתיקון העולם? לימוד מקורות מספרות החסידות והקבלה, הקיימות והגות בת זמננו. 

מורה אורחת: מלילה הלנר-אשד

על המנחה: הרב עמיחי לאו-לביא

יליד ישראל, אמן במה ויזם חברתי, פעיל זכויות אדם ולהט״ב, מייסדה ומנהיגה הרוחני של קהילת לב/שול בניו יורק.

עלות הסדרה של 4 מפגשים – 250 ש”ח.  אנא השאירו פרטים ובקרוב נשלח לכם לינק לרכישת הסדרה.

דילוג לתוכן